Haber

Adana’da eşini bıçaklayarak öldüren zanlının yargılanmasına devam edildi.

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde eşini bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanan sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Adana 12’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya sanık BD ve tarafların avukatları katıldı.

BD ile öldürülen TD’nin çocuğu KD, pedagog eşliğinde aldığı ifadede, “Annemin başka kişilerle konuştuğunu, telefonda mesajlaştığını görmedim. Babamın annem hakkında söylediklerini kabul etmiyorum. . Söylediği gerçeği yansıtmamaktadır.” sözünü kullandı.

Sanık ise önceki duruşmalarda savunmasını yinelediğini belirterek, “Dosyaya sunulan telefon yazışmasında ‘bu numarayı arar mısınız görüşelim’ şeklinde yazışmalar yaptım. Eşim TD’nin kiminle konuştuğunu tespit etmek için ancak karşı taraf bu numarayı aramadı.” Konuştuğunu tespit edemedim. Tahliyemi ve beraatimi istiyorum.” şeklinde savundu.

Cumhuriyet Savcısı, sanığın tutukluluk halinin devamı için mahkemeye sevk etti.

Mahkeme heyeti, BH’nin mevcut durumunun devamı ve mağdurun telefonunun en sık kullanıldığı 10 kişinin tespiti için HTS kayıtlarının bilirkişiye verilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Seyhan merkeze bağlı Yeşilevler Mahallesi’nde 22 Eylül 2021’de tartıştığı karısı TD’yi (38) bıçakladıktan sonra gittiği ablası NK’nin evinde yakalanan BD hakkında dava açıldı. ilçesinde “karısını kasten öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu