Haber

Bornova Merkezde detaylı temizlik

Bornova Belediyesi’nin çevre temizliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Barbaros Mahallesi’nde başlattığı temizlik çalışmaları Bornova merkez ile devam etti. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, daha temiz bir Bornova için çalıştıklarını söyledi.

Bornova’nın en hareketli bölgelerinden olan Küçükpark, Cumhuriyet Meydanı ve Tarihi Kapalıçarşı, belediye bürokratlarının katılımıyla pırıl pırıl hale getirildi. Üniversite öğrencilerinin en uğrak yerlerinden biri olan Küçükpark meydanında başlayan temizlik hareketi, Bornova merkezdeki tüm sokaklara detaylı olarak yayıldı. Daha temiz bir şehir oluşturmak için 326 işçi ve 85 araçla yürütülen çalışma kapsamında, Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün rutin çalışmaları dışında yollar süpürgelerle süpürüldü, çöpler toplandı, konteynerler yıkandı. 7 gün 24 saat görev başındadır.

Daha duyarlı olalım

Barbaros Mahallesi’nde başlayan çalışmaların 2023 yılında da devam edeceğini belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “10 günde bir farklı bir mahallede olacağız. Temizlik İşleri Departmanımızın ihtiyacı olan tüm yatırımları yaptık. Araç ve ekipman sayımızı yenileyerek artırdık. Daha temiz bir Bornova için var gücümüzle çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın çevre konusunda daha duyarlı olmalarını istiyoruz. Bornova hepimizin” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu