Haber

Samet Akaydın: Kimseye tükürmedim

Sezonun en kritik maçlarından birini oynamaya hazırlanan Fenerbahçe, önceki akşam Samet Akaydın’ın PFDK’ya sevk edilmesiyle şok yaşadı.

Samet tedbir amaçlı meclise sevk edildi. İlişki bir ‘tükürme’ eylemiydi. Trabzonspor “Ayıptır, iğrençtir”Mesajıyla gündeme getirdiği iddia ise şöyle: Samet Akaydın, Trabzonspor’lu Trezeguet’in gol sevincinden secde ederken yüzüne tükürdü…

Samet, sosyal medyada ortaya çıkar çıkmaz iddiaları yalanlayarak rakibine tükürmediğini söyledi. Tecrübeli futbolcu, PFDK’ya transfer olduktan sonra Sözcü’ye şunları söyledi:

“Kesinlikle kimseye tükürmedim. Görüntüden net olarak tükürmediğim anlaşılıyor. Doğup büyüme Trabzonluyum. Maçta gerginlik olmadı. Maçtan sonra oyuncularla dostane bir şekilde sahadan ayrıldık. Trabzon’dan 86. dakikada pozisyon 3-1’e geldi.Neden tüküreyim?”

4-6 maç cezalı olabilirdi

Futbol Disiplin Talimatı’nın 41. maddesinden PFDK’ya sevk edilen Samet Akaydın’a ceza verilmedi. PFDK, ‘iddia edilen ihlal unsurlarının oluşmadığına’ karar verdi. Söz konusu 41. sayı 4-6 maçlık penaltı öngörülüyordu.

Fenerbahçe oyuncuyu aldı

PFDK kararı öncesi Fenerbahçe, sevki ‘tarihi bir skandal’ olarak nitelendirmişti.

Samet’in rakibine tükürmediği sahnelerle sabitlense de sosyal medyadaki algı nedeniyle PFDK’ya sevk edildiği ileri sürüldü.

Tükürme fiilinin herhangi bir tutanakta yazılı olmadığı ve “Trabzonspor’un altyapısında yetişen bir futbolcunun iftiralarla kamuoyunun önüne çıkarılması, TFF’nin Fenerbahçe’ye bakış açısının bir göstergesidir.”söylendi.

haber-uskudar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu